Ergebnisliste

10 km Lauf

PlatzNameJahr-
gang
VereinAltersklassePlatz in
Altersklasse
Zeit
20Viebrock, Jost94Oste Läufer RockstedtM Hauptklasse100:45:36.82
30Mattulat, Thorsten94ohneM Hauptklasse200:48:31.81
44Gefken, Helge93Hanstedter LauftreffM Hauptklasse300:52:47.38
3Stephan, Tim87Triathlon Club BremenM30100:36:53.50
1Frank, Marcel78LAV ZevenM35100:34:43.05
2Bonesky, Thomas81Triathlon Club BremenM35200:36:46.13
13Borstelmann, André78Freiw. Feuerwehr AugustendorfM35300:43:30.96
33Grossmann, Markus78Studio BM35400:49:59.98
4Tammela, Jürgen75EstlandM40100:37:06.36
6Wöhltjen, Andreas75Lauftreff OttersbergM40200:38:55.54
15Mehrtens, Frank74Team Erdinger AlkoholfreiM40300:43:51.67
19Wohlers, Kersten74TSV KuhstedtM40400:44:56.82
22Günther, Florian75TSG - WGE GrasbergM40500:46:16.24
34Witte, Marco74ohneM40600:50:29.62
43Bahnsen, Denis77Hanstedter LauftreffM40700:52:46.01
5Miltzlaff, Marco70LAV ZevenM45100:37:08.62
9Cords, Marcus72For BrotherM45200:41:20.21
16Postels, Jan69MTSV Selsingen / running4charity e.V.M45300:44:03.50
18Bröker, Stefan68OT BremenM45400:44:43.04
23Oeten, Lars72TSG - WGE GrasbergM45500:46:23.06
28Löhn, Bernd68Tus Klein MeckelsenM45600:47:33.48
31Lehmann, Heiko72TSV TimkeM45700:48:35.61
41Pahl, Carsten72ohneM45800:52:09.37
47Purol, Stefan69MTSV SelsingenM45900:53:37.61
48Zepik, Matthias71ohneM451000:54:03.10
66Wiechmann, Jens71Grundschule RhadeM451101:15:54.36
8Ahlfeld, Carsten67Tus Klein MeckelsenM50100:39:52.55
10Maul, Michael66TV ScheeßelM50200:41:48.17
11Mai, Gerhard64TSG - WGE GrasbergM50300:41:49.27
14Schwarz, Thorsten66Tri Team SchwarmeM50400:43:32.75
32Joost, Axel 63Grundschule RhadeM50500:49:50.52
37Lütjen, Holger63TSV WallhöfenM50600:51:33.64
52Allenberg, Torsten65Tusv BützflethM50700:56:11.47
55Krüger, Ditmar66MTV GyhumM50800:57:36.50
63Gerken, Hermann65ohneM50901:06:33.54
7Borges, Joern62Oberschule an der Julius-Brecht-AlleeM55100:39:19.24
12Kümmel, Bernd61ohneM55200:42:18.52
17Fiehnen, Heino62LAV ZevenM55300:44:38.74
42Reichert, Holger62ohneM55400:52:21.77
49Rein, Hans-Werner60TSV TimkeM55500:54:58.09
29Cordes, Henry55ohneM60100:47:56.63
45Kahrs, Dieter53TV SottrumM60200:52:51.82
51Böttjer, Helmuth46TSV GnarrenburgM70100:55:37.88
36Stelljes, Werner42TSV GnarrenburgM75 u.ä.100:51:09.30
60de Vries, Klaus41SV Hepstedt/BreddorfM75 u.ä.201:02:48.61
24Holsten, Anneke89ohneW Hauptklasse100:46:42.11
26Fahjen, Luisa94Grundschule RhadeW Hauptklasse200:47:10.53
58Peper, Alica97Lauftreff HanstedtW Hauptklasse301:01:08.21
59Mutio, Anne88ohneW Hauptklasse401:01:45.41
21Allenberg, Lea03Tusv BützflethW. Jugend B100:45:41.47
57Böttjer, Sarah87ohneW30100:59:50.63
40Joost, Relyn 79Grundschule RhadeW35100:51:57.80
50Fitschen, Frauke79MTV GyhumW35200:55:05.02
56Intemann, Petra82MTV WilstedtW35300:59:49.13
61Kedenburg, Nicole81ohneW35401:03:38.66
62Rosenbrock, Saskia82ohneW35501:03:39.17
27Hukmann, Ulrike76LAV ZevenW40100:47:22.12
35Postels, Christine76MTSV SelsingenW40200:50:45.21
38Lubes, Heike73TSV GnarrenburgW40300:51:40.24
25Biefeld-Brünjes, Yvette69TSV GnarrenburgW45100:46:51.79
46Pahl, Simona70Grundschule TarmstedtW45200:52:58.35
54Noetzel, Karin66FLIB e.V.W50100:56:51.38
65Kleinties, Caroline66ohneW50201:08:39.39
53Langkusch, Angelika58TSV WallhöfenW55100:56:30.96
39Kunert, Ursula51Lauftreff Höpkens RuhW65100:51:45.47
64Bernau, Waltraud49Triathlon Club BremenW65201:08:00.99


Generated with: LA-Manager