Ergebnisliste

10 km Lauf

PlatzStart-
nummer
NameJahr-
gang
VereinAltersklassePlatz in
Altersklasse
Zeit
27218Mattulat, Thorsten94Hanstedter LauftreffM Hauptklasse100:53:08.08
28217Gefken, Helge93Hanstedter LauftreffM Hauptklasse200:53:09.88
15233Corleis, Jannes04LAV ZevenM. Jugend B100:49:48.42
31215Howoldt, Hauke87Hanstedter LauftreffM30100:54:18.25
42231Aßhauer, Björn79ohneM35101:02:49.26
1240Frank, Marcel78LAV ZevenM40100:36:14.04
2208Wöhltjen, Andreas75Lauftreff OttersbergM40200:37:42.97
7226Mehrtens, Frank74TEAM Erdinger AlkoholfreiM40300:45:31.91
11246Günther, Florian75TSG WGE-GrasbergM40400:48:58.86
18200Müller, Stefan76Grundschule TarmstedtM40500:51:06.26
32216Bahnsen, Denis77Hanstedter LauftreffM40600:54:19.81
43232Kuhlemann, Lars75ohneM40701:02:51.54
3206Brokes, Michael73Sport Ziel-MarathonteamM45100:41:11.38
5239Dieckmann, Heiko70TSV OtterndorfM45200:41:36.82
9225Burfeind, Andreas69TSV GnarrenburgM45300:47:30.08
10245Behrens, Ingo70TSG WörpedorfM45400:48:12.67
33247Ahrens, Jens70TSV GnarrenburgM45500:55:23.75
6223Matschull, Torsten66TSV-FischerhudeM50100:44:35.88
8228Kaminski, Bernd65Zevener FahrradvereinM50200:45:58.70
13235Schröder, Dieter66MTV OstereistedtM50300:49:20.20
14227Meyer, Holger68Hepstedt/BreddorfM50400:49:20.87
25222Milenz, Thorsten68ohneM50500:52:16.98
26205Schröder, Thomas67SV SandbostelM50600:52:43.27
36230Pankoke, Joachim68TSV Eiche, Neu St. JürgenM50700:57:00.53
38211Wendelken, Olaf68TSV GnarrenburgM50800:57:43.80
39212Heinrichs, Thomas68TSV GnarrenburgM50900:57:59.12
12236Westrop, Jens63Waldcamp. HepstedtM55100:48:59.46
19244Lütjen, Holger63TSV- WallhöfenM55200:51:14.14
20237Rein, Hans-Werner60TSV TimkeM55300:51:23.74
34229Seifert, Andreas61ohneM55400:56:21.04
4242Brunkhorst, Detlef57TV ScheesselM60100:41:25.34
17213Bargmann, Frank55TSV GnarrenburgM60200:50:25.71
35204Kernicke, Matthias58LaufenderFahrlehrer.deM60300:56:44.64
30241Plate, Friedrich53TSV WorphausenM65100:54:01.77
22243Ellmers, Manfred47SV BliedersdorfM70100:51:49.88
24224Stelljes, Werner42ohne M75100:52:07.65
45203Weigelt, Adolf39ohneM75201:08:33.20
37219Koch, Christine74ohne W40100:57:43.25
16234Corleis, Elisabeth73LAV ZevenW45100:49:52.99
21209Lubes, Heike73TSV GnarrenburgW45200:51:39.60
44248Schröder, Silvia71SV SandbostelW45301:02:54.40
40220Noetzel, Karin66FLIB Bremen e.V.W50100:59:03.64
23202Röth, Ilse57LT TV SchwanewedeW60100:51:56.75
29221Langkusch, Angelika58TSV- WallhöfenW60200:53:25.20
46210Schütz, Heike56TSV GnarrenburgW60301:08:36.20
41238Bernau, Waltraud49Triathlonclub BremenW65101:02:40.04


Generated with: LA-Manager