Ergebnisliste

5 km Lauf

PlatzStart-
nummer
NameJahr-
gang
VereinAltersklassePlatz in
Altersklasse
Zeit
208Rothgeber, Rene03Grundschule TarmstedtM. Schüler A100:27:06.95
2611Bräutigam, Kazou04Grundschule TarmstedtM. Schüler A200:28:37.81
41Holle, Terje13Grundschule TarmstedtM. Schüler B100:23:12.16
635Voß, Johann06Grundschule RhadeM. Schüler B200:24:25.70
95Otten, Laurens07Grundschule TarmstedtM. Schüler B300:25:19.90
1855Gerdes, Felix05ohneM. Schüler B400:26:46.85
2154Gerdes, Jasper07Grundschule TarmstedtM. Schüler B500:27:07.67
4612Bräutigam, Akio06Grundschule TarmstedtM. Schüler B600:36:02.11
214Hübner, Matze76ohneM40100:20:25.64
1236Meier, Heiko74Grundschule RhadeM40200:25:54.44
224Holsten, Jan78Grundschule TarmstedtM40300:27:19.44
372Holle, Nils74Grundschule TarmstedtM40400:30:22.66
4016Klabunde, Thorsten74Team AugustendorfM40500:30:30.87
4713Bräutigam, Oliver74Grundschule TarmstedtM40600:36:02.59
152Römhild, Andreas72OSC Bremerhaven-TriathlonM45100:20:09.31
545Lochfeldt, Jörg69VSK OHZM45200:23:13.21
2424Heskamp, Jan73ohneM45300:28:08.17
327Ploskonski, Piotr65Konig-HamburgM50100:21:42.76
1337Kriete, Jörg68Grundschule RhadeM50200:26:21.46
1946Sancken, Hartmut68ohneM50300:26:50.91
744Thiel, Eckard59ohneM55100:25:13.04
1140Cordes, Michael63ohneM55200:25:42.03
1749Finke, Jürgen62TSV TimkeM55300:26:42.45
2828Hinsch, Michael63TSV FischerhudeM55400:28:51.33
841Krüger, Ulrich57Bremer RudervereinM60100:25:13.61
4253Fels, Dieter54Cafe Kunstw. HechthausenM60200:31:21.40
5115Kück, Heinz55TSV BremervördeM60300:37:36.70
1421Kahrs, Dieter53SV TaakenM65100:26:23.36
2920Böttjer, Helmuth46TSV GnarrenburgM70100:28:52.25
3448Hegeler, Peter46ohneM70200:30:01.24
3539Müller, Gerhard42ohneM75100:30:21.52
1526Meyer, Joanna91ohneW Hauptklasse100:26:30.14
106Otten, Victoria99Grundschule TarmstedtW. Jugend A100:25:34.20
3017Klabunde, Malin03Team AugustendorfW. Schüler A100:29:32.49
2730Matschull, Anika05TSV-FischerhudeW. Schüler B100:28:39.49
3119Viebrock, Nele07Team AugustendorfW. Schüler B200:29:33.40
3918Klabunde, Janne06Team AugustendorfW. Schüler B300:30:30.35
3210Schöning, Ilka82Grundschule TarmstedtW35100:29:40.93
4825Heskamp, Yolanda79ohneW35200:36:25.11
339Müller, Helga78Grundschule TarmstedtW40100:29:56.45
363Holle, Kerstin75Grundschule TarmstedtW40200:30:22.08
4143Aßhauer, Anja77ohneW40300:30:36.97
4347Sancken, Sonja Katrin74ohneW40400:31:23.53
2532Meyer, Monika73Hepstedt/BreddorfW45100:28:11.18
3829Matschull, Karin69TSV-FischerhudeW45200:30:23.19
5051Koetting, Antje69MTV OstereistedtW45300:37:06.93
1622Sperling-Eilenstein, Ariane66TV LilienthalW50100:26:35.26
2331Tiedemann, Elke64TSV MulsumW50200:27:57.07
4534Fitschen, Erika65ohneW50300:35:05.68
4950Langhage, Kerstin63MTV OstereistedtW55100:37:06.28
4442Krüger, Swanette58ohneW60100:31:50.40


Generated with: LA-Manager